جشنواره بین المللی وحدت اسلامی

حبیب ا.. بهمنی: هنرمندان روی سوژه هایی با موضوع جهان اسلام تمرکز کنند

خبرگزاری میزان- حبیب‌الله بهمنی معتقد است که جشنواره وحدت اسلامی باید برای پشتیبانی از فیلمسازان جهان اسلام پیش قدم شود تا هنرمندان با حمایت لازم دست به تولید آثار مناسبی بزنند و تولیدات در این زمینه رونق هدفمندی بگیرند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، عضو هیات انتخاب بخش داستانی جشنواره وحدت اسلامی درباره ضرورت برگزاری جشنواره ای با موضوع وحدت اسلامی گفت: به همان نسبت که ضرورت تشکل ملل اسلامی جهان اسلام وجود دارد برگزاری چنین جشنواره ای با موضوه وحدت اسلامی هم ضرورت دارد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این ضرورت دوچندان شد زیرا ایران در مرکز جهان اسلام قرار گرفت و این جریان می‌طلبد که فعالیت فرهنگی مناسبی هم در این زمینه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی در مسیر این هدف می تواند تعریف شود، افزود: قطعا وجود این جشنواره لازم است زیرا این نوع فعالیت های فرهنگی می‌تواند در جهان اسلام بین جوانان، هنرمندان و اصحاب رسانه جریان ساز شود تا ذهنشان درگیر موضوع وحدت اسلامی شود و نگاهشان سمت و سو بگیرد.

عضو هیات انتخاب بخش داستانی جشنواره با بیان این که جشنواره فیلم وحدت اسلامی می تواند نمادی برای ارائه شکل بیرونی این وحدت باشد ،گفت: جشنواره وحدت اسلامی می تواند نشان دهد که این وحدت در چه سطحی جریان دارد ،واقعیت وحدت چطور شکل گرفته است.،نگاه به وحدت در جهان اسلام از زبان هنرمندان وسینماگران چطور است و چگونه بیان می شود.

وی در خصوص وظیفه مسئولین این جشنواره تاکید کرد: مسئولین برگزاری باید تسهیلات لازم را فراهم کنند تا هنرمندان به بهترین شکل فرصت پیدا کنند و آثارشان را ارائه دهند و از سوی دیگر آثار باید به شکل درستی ارزیابی شوند. برگزاری جشنواره هم می تواند به نوعی نشان دهنده وحدت اسلامی باشد یعنی برگزار کنندگان می توانند ترکیبی از هنرمندان مختلف جهان اسلام باشند.

بهمنی ادامه داد: از طرف دیگرهم این جشنواره نباید در همین حد متوقف شود یعنی نباید منتظر بماند تا هنرمندان جهان اسلام با اهداف جشنواره فیلم هایی بسازند و بعد بخواهند آنها را به جشنواره ارائه دهند تا ارزیابی شوند. جشنواره باید برای پشتیبانی از فیلمسازان جهان اسلام پیش قدم شود تا هنرمندان با حمایت لازم دست به تولید آثار مناسبی بزنند و تولیدات در این زمینه رونق هدفمندی بگیرند.

وی با اشاره به نخستین دوره برگزاری این جشنواره افزود: در حال حاضر هر فیلمسازی هر فیلمی که پیش از این ساخته بوده و به نظرش مرتبط با موضوع جشنواره آمده، برای دبیرخانه ارسال کرده است اما از سال های بعد این جریان می تواند منسجم تر باشد یعنی هنرمندان با ذوق جهان اسلام شناسایی شوند و مورد حمایت قرار بگیرند تا روی سوژه هایی که بین مسلمانان وحدت آفرین هستند، کار کنند. این آثار باید به شکل مطلوبی چه در داخل کشور و چه در کشورهای جهان اسلام عرضه شوند تا بتوانند تاثیر لازم را بگذارند.

بهمنی درباره کیفیت آثار رسیده به جشنواره بیان کرد: به دلیل اینکه جشنواره وحدت اسلامی جشنواره نوپایی است و فیلمسازی صرفا به خاطر این جشنواره فیلمی تولید نکرده بود،‌ اکثر آثاری که به دبیرخانه آمده بودند به صورت غیر مستقیم با موضوعات مورد نظر جشنواره مرتبط بودند. اما از سال دیگر اگر زودتر این اهداف بیان شوند با شیوه حمایتی هنرمندان می توانند فیلم های مستقیم تری بسازند. خوشبختانه این آثار با کیفیت بودند و از ساختار قوی و وخوبی برخوردار بودند.

وی افق پیش روی این جشنواره را به شرط تشکیل دبیرخانه دائمی که در طول سال فعال باشد مثبت دانست و گفت: دبیر خانه دائمی می‌تواند به تولیدات موازی همسو با جشنواره در طول سال کمک کند. در واقع جشنواره هایی موفق هستند که سعی می کنند موضوعاتشان را توسعه دهند و فیلمسازان را مورد حمایت قرار دهند.

بهمنی با بیان اینکه بقا این جشنواره منوط به تولید آثار مناسب است، افزود: اگر تولید را بر عهده خود فیلمسازان بگذاریم، ممکن است دغدغه ساختن این فیلم ها را داشته باشند یا نداشته باشند اما این هم یک واقعیت است که اگر امسال فیلمی در این رابطه ساخته نشود بقا این جشنواره تحت تاثیر قرار می گیرد زیرا تمام فیلم هایی که از گذشته تاکنون به این موضوع مرتبط بودند در جشنواره امسال شرکت کردند. بنابراین تداوم جشنواره با خلل رو به رو خواهد شد.

بهمنی درباره این که چقدر وجود جشنواره وحدت اسلامی می تواند به تبیین اسلام واقعی کمک کند ،گفت: این موضوع می تواند یکی از اهداف جشنواره باشد که به معرفی اسلام واقعی و اسلام وحدت بخش بپردازد و جهان اسلام را با هم متحد کند. تا بتواند جلوی جریان های انحرافی را بگیرید که به نام اسلام یک تفکر غلط را رایج می کنند و دشمنان اسلام این را بهانه می کنند تا علیه اسلام واقعی حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: فیلمسازان نباید برای ساخت فیلم های این چنینی تنها متکی به تکنیک باشند بلکه باید آنها درک درستی از اسلام واقعی داشته باشند و محورهای وحدت بخش را بشناسند و سپس با کمک ابزار هنرمندانه خود به ساخت آثاری کمک کنند که جهان اسلام را به وحدت نزدیک می کند.

مدیریت سایت

اضافه کردن نظر

دسته ها

اینستاگرام جشنواره

  • 3 ماه ago by jashnvareh_vahdat فراخوان دومین جشنواره عکس وحدت به گزارش روابط دومین جشنواره عکس وحدت : تصویر، زبان و مرز ندارد و در قاب آن می‌توان مفاهیم را به سادگی به مخاطب ارائه و اهداف مطلوب را به بهترین شکل در اقشار جامعه نهادینه کند. از این‌رو با توجه به دسترسی عموم جامعه به شبکه‌های مجازی و نقش مؤثر عکس در این رسانه‌ها، اقدام به برگزاری مسابقه عکس با عنوان “دومین جشنواره عکس وحدت ” کرده ایم ، تا گستره این دستاوردهای مهم از چشم هیچکس پوشیده نماند تا شاهد اخوت بیشتر بین مسلمانان باشیم. اهداف : ۱ – تقویت اتحاد و انسجام
  • 3 ماه ago by jashnvareh_vahdat به گزارش روابط عمومی دومین جشنواره عکس وحدت ،تصویر، زبان و مرز ندارد و در قاب آن می‌توان مفاهیم را به سادگی به مخاطب ارائه و اهداف مطلوب را به بهترین شکل در اقشار جامعه نهادینه کند. از این‌رو با توجه به دسترسی عموم جامعه به شبکه‌های مجازی و نقش مؤثر عکس در این رسانه‌ها، اقدام به برگزاری مسابقه عکس با عنوان “دومین جشنواره عکس وحدت ” کرده ایم ، تا گستره این دستاوردهای مهم از چشم هیچکس پوشیده نماند تا شاهد اخوت بیشتر بین مسلمانان باشیم. فراخوان دومین جشنواره عکس مدتی است که از سوی دبیرخانه منتشر شده که
  • 2 ماه ago by jashnvareh_vahdat انعکاس دومین جشنواره عکس وحدت در رسانه ها #جشنواره_عکس #عکس #مسابقه_عکس #محمود_عبدالحسینی #مسعود_عجمی #سلمان_امیری #دبیرخانه  @salmanamiri313   @tyamiran   @ajamipix 
  • 2 ماه ago by jashnvareh_vahdat داوران دومین جشنواره عکس وحدت معرفی شدند به گزارش روابط عممی دومین جشنواره عکس وحدت، با حکم سلمان امیری دبیر جشنواره عکس آقایان محمود عبدالحسینی، یدالله عبدی و مسعودرضا عجم به عنوان دومین جشنواره عکس وحدت معرفی شدند. گفتنی است دومین جشنواره عکس وحدت با محور های سبک زندگی، قدس و فلسطین و دستاوردهای نظام برگزار و علاقه مندان می توانند تا 13 آبان به نشانی در بیو صفحه آثارشان را ارسال نمایند. . #جشنواره_عکس_وحدت #جشنواره #سلمان_امیری  @salmanamiri313 
  • 2 ماه ago by jashnvareh_vahdat جلسه هیات داوران مسابقه عکس وحدت به گزارش روابط عمومی عکس وحدت، جلسه هیات داوران مسابقه عکس وحدت صبح امروز با حضور استادان محمود عبدالحسینی، مسعود عجمی و یدالله عبدی در خبرگزاری تقریب برگزار شد.  @salmanamiri313   @tyamiran   @ajamipix   @abdi_photo  #جشنواره_عکس #سلمان_امیری #عکس_وحدت #محمود_عبدالحسینی #مسعود_عجمی #یدالله_عبدی #مسابقه_عکس
  • 1 ماه ago by jashnvareh_vahdat به گزارش روابط عمومی جشنواره عکس وحدت : سلمان امیری دبیر جشنواره عکس وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، با بیان اینکه هنر یکی از مهم‌ترین ابزارهای نشان دادن تقریب مذاهب است، اظهار داشت: مجمع جهانی تقریب برگزار کننده این جشنواره بوده و امسال نیز آثار خوبی در این حوزه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. امیری با بیان اینکه آثار ارسالی تا ۱۳آبان به دبیرخانه ارسال شده است، ادامه داد: آثار منتخب برای گزینش هیات داوران انتخاب شده است و آنها نیز در هربخشی آثار برگزیده را مشخص کرده‌اند. دبیر جشنواره عکس وحدت زمان نمایش آثار
  • 333.png

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

محبوب ترین