جشنواره بین المللی وحدت اسلامی

علی نصیریان:برگزاری جشنواره فیلم در کنار کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اقدام ارزشمندی است

مراسم اختتامیه و معرفی برندگان بخش ملی اولین دوره جشنواره بین الملی فیلم وحدت اسلامی شامگاه شنبه ۲۷ آذرماه در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره هاشم میرزاخانی دبیر جشنواره در ابتدای این برنامه طی سخنانی گفت: آفتاب جمال مصطفوی تابیدن گرفت و گل بوستان نبوت شکفت و جهان حیرت زده انوار منیره پیامبر رحمت و رسول مهربانی‌ها را به تماشا نشست. نبی گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) نزول اجلال فرمود تا جهان را رنگی الهی زند و بشریت سرگردان و ره گم کرده رابه فلاح و سعادت رهنمون شود و امروز پس از قرن‌ها تلاش و مجاهدت پیروان صادق و صابرش چه زیباست که به بهانه میلاد ش در قالب اجلاس وحدت اسلامی گرد هم می‌آیند تا بار دیگر با آن رسول هدایت هم پیمان شوند و خود را برای بنای مستحکم امت واحده اسلامی مهیا سازند.

وی ادامه داد: در این میان در چهارمین دهه از تشکیل کنفرانس وحدت اسلامی در ابتکاری قابل تقدیر با تدبیر دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حضرت ایت ا.. اراکی نخستین جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی جوانه زد و نوید بخش تولد جریانی مهم و پویا در عرصه فرهنگ و هنر کشورهای اسلامی شد.

میرزاخانی همچنین گفت: جشنواره‌ای که در نخستین سال توانست میزبان آثار هنرمندان ایران و سی و هفت کشور جهان باشد هنرمندانیکه در اقصا نقاط این کره خاکی، آسمانی می‌اندیشند و دغدغه رسالت خود را تولید فیلم با محتوای ارزشی مبتنی بر باورهای گرانقدر دین مبین اسلام می‌دانند و نوید بخش حرکتی جهانی و تاثیرگذار در عرصه رسانه‌های تصویری هستند.

دبیرخانه جشنواره با  تشکر از تمامی عزیزانی که در برپایی این مهم تقریب اعم از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، هنرمندان و فیلمسازان، هیئت‌های انتخاب و داوری ملی و بین الملل، رسانه‌های دیداری و شنیداری و همکاران بخشهای مختلف جشنواره یاری نموده‌اند، همزمانی برگزاری سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با نخستین دوره جشنواره رابه فال نیک گرفته و با توجه به جنگ عظیم رسانه‌های صهیونیستی با ارزشهای عمیق و سترگ اسلامی توانسته باشد فصل مشترکی میان علما و اندیشمندان جهان اسلام و هنرمندان این عرصه ایجاد کرده تا با توان مضاعف در این آوردگاه به مبارزه بپردازند.

علی نصیریان: هنر برای تبلیغات نیامده است

علی نصیریان بعد از دریافت تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره برای فیلم شکارچی شنبه گفت: برگزاری این جشنواره و این اتفاق بسیاراهمیت دارد به دلیل آنکه درست است که سخنرانی، گفتگو و مقاله و حتی کتاب بسیار خوب است اما جذابیتی که فیلم و نمایش دارد بسیار نقش مهمی در تاثیرگذاری ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نباید از فیلم فقط به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و شعاری استفاده کرد؛ گفت: کار هنر تبلیغات نیست و هنر نیز برای تبلیغات نیامده است و اگر هنرمندی اثری را براساس اعتقادات خودش بسازد و نه به شکل مصنوعی قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

نصیریان با تشکر از هیات داوران و برگزارکنندگان این جشنواره گفت: اینکه در کنار یک کنفرانس مهم یک جشنواره فیلم به صورت ساختاری درست و منظم برگزار شود، بسیار اقدام ارزشمندی است.

محسن علی اکبری که به عنوان تهیه کننده فیلم مریم مقدس تندیس بهترین فیلم را دریافت کرده بود نیز گفت: امروز نمایندگان مختلف کشورهای اسلامی در این مراسم حضور دارند و من امروز در بین جوایزی که در طول ۳۴ سال دریافت کردم جایزه ارزشمندی را می‌گیرم.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ کشور دین رسمی آن‌ها اسلام است. اگر هر کشوری تصمیم بگیرد که برای سال آینده یک فیلم یا یک سریال با موضوع پیامبر اعظم یا قرآن کریم و یا صحابه پیامبر بسازد سال آینده ما ۵۰ اثر خوب در جشنواره خواهیم داشت.

در این مراسم هنرمندانی همچون شهریار بحرانی، محمدحسین لطیفی، بهرام عظیمی، عباس رافعی، محمدعلی صفورا، محسن علی اکبری، محمدعلی فارسی، محمدرضا اسلاملو، جواد اردکانی، محمدتقی فهیم، رضا برجی حضور داشتند.

اولین جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی از ۲۵ الی ۲۷ آذر به دبیری هاشم میرزاخانی در تهران برگزار شد.

مدیریت سایت

اضافه کردن نظر

دسته ها

اینستاگرام جشنواره

  • 3 ماه ago by jashnvareh_vahdat فراخوان دومین جشنواره عکس وحدت به گزارش روابط دومین جشنواره عکس وحدت : تصویر، زبان و مرز ندارد و در قاب آن می‌توان مفاهیم را به سادگی به مخاطب ارائه و اهداف مطلوب را به بهترین شکل در اقشار جامعه نهادینه کند. از این‌رو با توجه به دسترسی عموم جامعه به شبکه‌های مجازی و نقش مؤثر عکس در این رسانه‌ها، اقدام به برگزاری مسابقه عکس با عنوان “دومین جشنواره عکس وحدت ” کرده ایم ، تا گستره این دستاوردهای مهم از چشم هیچکس پوشیده نماند تا شاهد اخوت بیشتر بین مسلمانان باشیم. اهداف : ۱ – تقویت اتحاد و انسجام
  • 3 ماه ago by jashnvareh_vahdat به گزارش روابط عمومی دومین جشنواره عکس وحدت ،تصویر، زبان و مرز ندارد و در قاب آن می‌توان مفاهیم را به سادگی به مخاطب ارائه و اهداف مطلوب را به بهترین شکل در اقشار جامعه نهادینه کند. از این‌رو با توجه به دسترسی عموم جامعه به شبکه‌های مجازی و نقش مؤثر عکس در این رسانه‌ها، اقدام به برگزاری مسابقه عکس با عنوان “دومین جشنواره عکس وحدت ” کرده ایم ، تا گستره این دستاوردهای مهم از چشم هیچکس پوشیده نماند تا شاهد اخوت بیشتر بین مسلمانان باشیم. فراخوان دومین جشنواره عکس مدتی است که از سوی دبیرخانه منتشر شده که
  • 2 ماه ago by jashnvareh_vahdat انعکاس دومین جشنواره عکس وحدت در رسانه ها #جشنواره_عکس #عکس #مسابقه_عکس #محمود_عبدالحسینی #مسعود_عجمی #سلمان_امیری #دبیرخانه  @salmanamiri313   @tyamiran   @ajamipix 
  • 2 ماه ago by jashnvareh_vahdat داوران دومین جشنواره عکس وحدت معرفی شدند به گزارش روابط عممی دومین جشنواره عکس وحدت، با حکم سلمان امیری دبیر جشنواره عکس آقایان محمود عبدالحسینی، یدالله عبدی و مسعودرضا عجم به عنوان دومین جشنواره عکس وحدت معرفی شدند. گفتنی است دومین جشنواره عکس وحدت با محور های سبک زندگی، قدس و فلسطین و دستاوردهای نظام برگزار و علاقه مندان می توانند تا 13 آبان به نشانی در بیو صفحه آثارشان را ارسال نمایند. . #جشنواره_عکس_وحدت #جشنواره #سلمان_امیری  @salmanamiri313 
  • 2 ماه ago by jashnvareh_vahdat جلسه هیات داوران مسابقه عکس وحدت به گزارش روابط عمومی عکس وحدت، جلسه هیات داوران مسابقه عکس وحدت صبح امروز با حضور استادان محمود عبدالحسینی، مسعود عجمی و یدالله عبدی در خبرگزاری تقریب برگزار شد.  @salmanamiri313   @tyamiran   @ajamipix   @abdi_photo  #جشنواره_عکس #سلمان_امیری #عکس_وحدت #محمود_عبدالحسینی #مسعود_عجمی #یدالله_عبدی #مسابقه_عکس
  • 1 ماه ago by jashnvareh_vahdat به گزارش روابط عمومی جشنواره عکس وحدت : سلمان امیری دبیر جشنواره عکس وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، با بیان اینکه هنر یکی از مهم‌ترین ابزارهای نشان دادن تقریب مذاهب است، اظهار داشت: مجمع جهانی تقریب برگزار کننده این جشنواره بوده و امسال نیز آثار خوبی در این حوزه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. امیری با بیان اینکه آثار ارسالی تا ۱۳آبان به دبیرخانه ارسال شده است، ادامه داد: آثار منتخب برای گزینش هیات داوران انتخاب شده است و آنها نیز در هربخشی آثار برگزیده را مشخص کرده‌اند. دبیر جشنواره عکس وحدت زمان نمایش آثار
  • 333.png

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

محبوب ترین